homemailmap
kanonierzy
MyBet

Superdziecko Arsenalu pojedzie na MŚ 2010?

15.11.2008; 12:32 / Mateusz Motyl

-Jack Wilshere, nazywany również "Superdzieckiem" Arsenalu jest już teraz przymierzany do kadry reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Świata 2010.

Selekcjoner angielskiej reprezentacji, Włoch Fabio Capello obserwował 16 - letniego pomocnika podczas wtorkowego spotkania Carling Cup pomiędzy Arsenale i Wigan. Również boss Arsenalu, Arsene Wenger ujawnił, że rozmawiał już z władzami Angielskiej Federacji Piłkarskiej o wcieleniu młodego Anglika do kadry U21, wierząc równocześnie na szybki awans swojego podopiecznego do reprezentacji seniorów na MŚ 2010

Wenger już dawno powiedział, że Wilshere ma ten sam potencjał co Fabregas w wieku 16 lat i obiecał, że będzie dawać mu szanse w Premier League i Lidze Mistrzów.

Francuz wspierał Theo Walcotta, gdy ten dostał powołanie do kadry na Mistrzostwa Świata 2006 pomimo faktu, że po pięciu miesiącach spędzonych w Londynie nie rozegrał ani jednego meczu w Premier League.

Jednak Wenger wierzy, że Wilshere - regularny reprezentant kraju w kategorii wiekowej U17 - jest gotowy na powołanie do U21 na marcowy towarzyski mecz z Norwegią i może udowodnić, że nazywanie go najbardziej perspektywicznym piłkarzem w Anglii nie jest przesadą.

Wenger powiedział - W roku 2010 on będzie miał już 18 lat.

- Theo miał 17 lat, nie rozegrał żadnego meczu w lidze i nie rozwijał się tak bardzo, jak Jack teraz.

- Będę często dawał mu szanse, zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej. Będziemy oceniać jego postęp prze te dwa lata. Mam nadzieję, że FA zdecydowała, że pierwszym krokiem jest wcielenie go do kadry U21 i obserwowanie, jak on sobie tam poradzi.

- Wilshere jest już prawie gotowy do częstej gry w Premier League. Musi jedynie popracować nad swoją siła, jednak to przyjdzie z czasem - on ma dopiero 16 lat - kończy.
The Mirror


Sprawdź aktualne kursy w MyBet.com | Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym


zobacz aktualności na temat:
oceń tego newsa:
Tylko dla zarejestrowanych i niezablokowanych użytkowników serwisu!


-Zobacz także:
-Agent: Walcott nie odejdzie z Arsenalu
Goal.com / 07.01.2009; 16:30
-Wilshere najmłodszym Kanonierem w historii FA Cup
Arsenal.com / 06.01.2009; 20:23
-Wenger: Wilshere jest najważniejszym piłkarzem od lat
Northampton Chronicle / 05.01.2009; 21:22
-Skomentuj artykuł:

Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!

-Komentarze użytkowników (18):
-
Iwcio123; zawieszony komentarzy: 577 newsów: 0
16.11.2008; 22:49
bardzo dobrze zapowiada sie ten chlopak ;)
-
kluch_lbn; użytkownik komentarzy: 1492 newsów: 0
16.11.2008; 17:49
jeszcze przyćmi swoim blaskiem Theo:)
-
Energiser; redaktor komentarzy: 1068 newsów: 9
15.11.2008; 19:27
Życzę mu tego
-
stefcio15; użytkownik komentarzy: 1400 newsów: 0
15.11.2008; 15:26
No no no , gratulacje i powodzenia , ale mysle ze nawet jesli pojedzie to tylko lawka ... :/
-
Christian; użytkownik komentarzy: 1856 newsów: 0
15.11.2008; 14:47
to nie jest dobre dla footballu że tacy młodzi zaczynają grac..
-
Wkocin; użytkownik komentarzy: 344 newsów: 0
15.11.2008; 14:28
ma nadzieję, że jack jak najszybciej dołączy do zespołu U21. nabierze tam doświadczenia co pomoże mu w grze w arsenalu
-
Szef; użytkownik komentarzy: 2588 newsów: 0
15.11.2008; 14:22
zobaczymy co bedzie za dwwa lata, narazie chcialbym zeby awansowal do kadry U-21 bo mysle ze tam sobie poradzi a rowniez mam nadzieje ze Wenger faktycznie bedzie na niego czesto stawial bo w lidze to w tym sezonie jeszcze za duzo nie pogral a w Curling Cup jest postacią numer jeden naszej druzyny
-
zcatack; użytkownik komentarzy: 158 newsów: 0
15.11.2008; 14:18
raul grał w realu od 16 roku zycia, w reprezentacji takze wiec czemu by nie:) jak ktos ma popierzone w glowie to nawet majac lat 30 nie bedzie gotowy na gre w reprezentacji:) mysle ze sobie poradzi, on od dawna w anglii byl obserwowany, to nie tak ze nagle wystrzelil, presje ma odkad pokazal pierwszy raz ze potrafi kopnac w pilke:) wiec mysle ze jesli nie bedzie lepszych od niego to nie ma przeciwskazan zeby nie grał w arsenalu i reprezentacji(takze seniorskiej) .
-
olo_18; użytkownik komentarzy: 832 newsów: 0
15.11.2008; 13:55
Szczerze? Jestem przeciw:za duże oczekiwania wobec niego, chłopak będzie wciąż bardzo młody i może poczuć się trochę zagubiony. Takżę RPA nie wydaje mi się najlepszym miejscem dla tak młodych piłkarzy
-
polandblood; użytkownik komentarzy: 2485 newsów: 1
15.11.2008; 13:42
Jesli bedzie tak gral jak gra teraz i sie rozwijal to ma duze szanse zeby pojechac.



strona główna|regulamin serwisu|reklama|współpraca|kontakt
Copyright © 2006-2008 by Kanonierzy.com   All Rights Reserved