"Arsenal dla każdego"
20.05.2008; 19:33 / Grzegorz Kuprewicz
2 września 2007 Świat ujrzał projekt „Arsenal dla każdego”. Inicjatywa ta miała na celu uszanowanie różnorodności we wszystkich aspektach. Akcja ta była częścią starań klubu ku osiągnięciu wysokiego poziomu w „Standardzie Równości Rasowej” oraz w ruchu „Wykopmy to!”.
Powodem decyzji o powołaniu klubowej inicjatywy było podjęcie tematu ogólnej różnorodności, nie tylko na tle rasowym (dotychczas Arsenal skupiał się na kampanii Anty-Rasizm).
Aktualnie akcję propagują różnorodne efekty wizualne (banery, reklamy) – nawet Gunnersaurus (maskotka Kanonierów) nosi koszulkę „Arsenal for Everyone”.
Podczas meczy, na bandach LCD wokół boiska będzie wyświetlany napis „Arsenal dla każdego” w 8 najpopularniejszych językach świata. Będzie się on pojawiał po niektórych wznowieniach gry, podczas przerwy w meczu.
Te i inne, nie wymienione działania pokazują zainteresowanie klubu w sprawach tolerancji i akceptacji. Świadczy to o tym, jak ważną rolę społeczną pełni Arsenal Londyn.
Arsenal.com
Sprawdź aktualne kursy w MyBet.com | Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym
Zobacz także:
Skomentuj artykuł:Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!
Komentarze użytkowników (34):
Ibricic; zawieszony
komentarzy: 161 newsów: 0
20.05.2008; 21:39
czemu nie! szmaty sa wszendzie. czekaja tylko na okazje.sa zapoznani z psimi odbytami.
pimponus; użytkownik
komentarzy: 349 newsów: 0
20.05.2008; 21:35
A ja nie miałem akurat ich na myśli BO TA STRONA NIE JEST DLA NICH ;P
pimponus; użytkownik
komentarzy: 349 newsów: 0
20.05.2008; 21:09
LordCarrington2008 <-- a powiedz mi kto z tej strony nie jest dumny z Arsenalu?? ;)
LordCarrington; użytkownik
komentarzy: 1388 newsów: 0
20.05.2008; 20:59
Świetny gest. Trzeba pokazać innym, że kolor skóry lub inna narodowość czy religia nie powinny wpływać na piłkę. Nie można pozwolić na rasizm i ograniczenia obcokrajowców w drużynie. To zabije piłkę nożną. Jestem dumny z Arsenalu.
pimponus; użytkownik
komentarzy: 349 newsów: 0
20.05.2008; 20:35
polandblood <-- nie ma bo tam w społeczeństwie jest dużo kolorowych i już nie dziwi ich widok murzyna na ulicy. A u nas niestety jak taki łysy zobaczy murzyna na ulicy to nie wie co ze sobą zrobić i najchętniej dałby mu banana ;P a poza tym tam jest potężne prawo którego wszyscy się boją ;P
polandblood; użytkownik
komentarzy: 2257 newsów: 1
20.05.2008; 20:26
Przynajmniej w Angli nie ma rasizmu]=]nie to co w Polsce
pimponus; użytkownik
komentarzy: 349 newsów: 0
20.05.2008; 20:24
No nic dziwnego że Arsenal musi być przodownikiem tej inicjatywy ;P w końcu mamy bardzo dużo czarnoskórych piłkarzy ;)









































