Pires: Premiership silniejsza od La Liga
08.03.2008; 16:51 / Bartosz Cębrzyna
Robert Pires - pomocnik Villareal, były gracz Arsenalu London wypowiedział się na temat poziomu trudności rozgrywek Premiership, przyrównując je do Primera Division.Francuz posiada wieloletnie doświadczenia na europejskich boiskach i jak sam twierdzi zespoły Manchesteru United czy Arsenalu London nie przez przypadek znalazły się w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów .
- W Hiszpanii, tylko FC Barcelona została w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nie przez przypadek, takie ekipy jak Arsenal czy Manchester grają na tym etapie rozgrywek.
- Liga angielska jest o wiele bardziej wymagająca od rozgrywek w Hiszpanii. Premiership jest polem do popisu dla zawodników grających fizycznie. Tam stawia się na siłę, lecz łączy się ją z ekscentrycznością, nie zapominając przy tym o defensywie - powiedział Pires.
Goal.com
Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym
Zobacz także:
Video z drugiej kolejki Premier LeagueSoccerPulse / 27.08.2008; 19:30
Adebayor: To było dla nas ostrzeżenieArsenal.com / 25.08.2008; 12:59
Arsenal przegrywa w derbach Londynu!BBC, własne / 23.08.2008; 20:39
Skomentuj artykuł:Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!
Komentarze użytkowników (23):
Henry; użytkownik
komentarzy: 167 newsów: 0
09.03.2008; 21:04
moim zdaniem Premiership jest najlepszą ligą na świecie ale nie ma sensu o to się spierać dla jednego tak dla innegonie to tak jak z klubami czy piłkarzami
kluch_lbn; użytkownik
komentarzy: 1132 newsów: 0
09.03.2008; 16:00
każda liga ma swoje wady i zalety ale raczej zgadzam się z Bobbym że to Premiership jest the best :)
kappa; użytkownik
komentarzy: 583 newsów: 0
09.03.2008; 09:27
Ale to da sie zauwazyc. Pilka angielska jest szybsza wiecej podan i akcji a w lidze hiszp te akcje sa przeprowadzane tak jakby leniwie i wiecej jest tam sztuczek tech. nizeli szybkiej i dobrej gry.
patrykgunner; użytkownik
komentarzy: 117 newsów: 0
08.03.2008; 21:40
A jeszcze nie dodałem Robercik ale ja cię lubię.
Robert to był jedyny do czasów Krystyny pomocnik który potrafił co sezon strzelać po 15+ bramek w samej lidze. To o czymś świadczy.
Robert to był jedyny do czasów Krystyny pomocnik który potrafił co sezon strzelać po 15+ bramek w samej lidze. To o czymś świadczy.
patrykgunner; użytkownik
komentarzy: 117 newsów: 0
08.03.2008; 21:35
Gdzieś czytałem że hajs z transmisii telewizyjnych w PL jest dzielony sprawiedliwie i duże zespoły w ten sposób wspomagają np. takie Readingi czy Portsmounth interes się kręci małe drużyny rosną w siłę bo mają kasę a poziom ligi się podnosi. A duże kluby i tak mają wystarczająco wysokie umowy sponsorskie + premie za europejskie puchary.
A w np. Hiszpanii najwięcej zgarnia Barca i Real małe kluby ledwo co wiążą koniec z końcem poziom ligi spada. Jak widać bardzo prosta recepta.
A w np. Hiszpanii najwięcej zgarnia Barca i Real małe kluby ledwo co wiążą koniec z końcem poziom ligi spada. Jak widać bardzo prosta recepta.
cegla5055; użytkownik
komentarzy: 31 newsów: 0
08.03.2008; 20:32
No angielska jest najlepsza!!Szkoda,że Pires odszedł:):)
peter07; użytkownik
komentarzy: 1015 newsów: 0
08.03.2008; 20:23
Z koro doszedł do takiego wniosku to dla czego gra w primiera division
Marcel321; użytkownik
komentarzy: 64 newsów: 0
08.03.2008; 20:14
Fotka żeczywiście fajna:-). Ale co do jego wypowiedzi to myślę że ma rację, bo przecież w Hiszpani nie ma takich dobrych klubów jak Chelsea, mUły, i oczywiście Arsenal Londyn.
Fabregas19; użytkownik
komentarzy: 4044 newsów: 8
08.03.2008; 19:55
To wiadomo,Liga Angielska jest najbardziej wymagającą ligą na świecie,,,a tak swoją drogą to fajna fotka wstawiona do newsa...
Knolek; użytkownik
komentarzy: 1780 newsów: 0
08.03.2008; 19:47
To wiadomo nie od dziś że najlepsza w europie i być może i na świecie jest Barclays Premier League ;) Arsenal, Manchester, Chelsea, Liverpool - zespoły które są w stanie pokonać wszystkich i wszystko ;)





































