Zapowiedź: Fulham - Arsenal
19.01.2008; 00:19 / Patryk Bielski
Już dziś, o godzinie 16:00 na Craven Cottage Arsenal Londyn rozegra kolejne derby Londynu, tym razem ranga spotkania będzie już jednak niższa, bowiem Kanonierzy stawią czoła drużynie Fulham. The Cottagers grają w obecnym sezonie bardzo przeciętnie zajmując dopiero 19. pozycję w tabeli ligowej. The Gunners z dorobkiem 51. punktów plasują się na drugiej lokacie, ustępując Manchesterowi United bilansem bramkowym.Relacja radiowa
Relacja tekstowa
W szeregach Arsenalu zabraknie niestety Robina van Persiego, który wciąż zmaga się z kontuzją uda, a także Johana Djourou. Można więc spodziewać się, że w obliczu nieobecności Kolo Toure oraz Emmanuela Eboue, w środku obrony ujrzymy Senderosa wraz z Williamem Gallasem. Do składu po wyleczeniu grypy powraca natomiast Tomas Rosicky.
Jeśli chodzi o zespół rywala, Fulham nie będzie mogło skorzystać z usług nowego nabytku, Brede'a Hangelanda, który nie zdążył jeszcze przejść wszystkich procedur związanych z transferem na Craven Cottage. Zawieszony za kartki jest środkowy obrońca Paul Konchesky, zaś po długiej kontuzji do kadry powrócił Jimmy Bullard.
Kanonierzy powinni zwrócić szczególną uwagę na napastnika gospodarzy, Clinta Dempsey'a, który zdobył jak do tej pory sześć bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny. Ostatni mecz obu drużyn, to wygrana Kanonierów na Emirates Stadium 2-1. Wówczas to bramki zdobywali Healy 1', van Persie 84' oraz Hleb 90'.
Oto co powiedział manager Fulham, Roy Hodgson przed spotkaniem:
Nie dbamy o to, czy Arsenal jest na szczycie stawki, czy też na dole. To ten typ meczów, w których piłkarze chcą wygrać. To ten typ meczów, w których piłkarze chcą zapewnić sobie grę w Premier League w następnym sezonie. Każda gra ma dla nas charakter spotkania finałowego jakiegoś pucharu. Mamy szacunek dla naszego rywala, lecz mamy cichą nadzieję, że możemy zagrać dobry mecz.
To natomiast wypowiedź Bossa Kanonierów, Arsene Wengera:
Czujemy głód zwycięstwa, lecz wszyscy odbieramy na tej samej fali. Mamy tą samą miłość do gry i to nas napędza. Czuję, że mamy wielki potencjał i chcemy wygrać, lecz oni także dążą do korzystnego rezultatu. Poszliśmy krok naprzód w tym sezonie. To pokazuje, że możemy na koniec sezonu cieszyć się z pucharów.
Kadry na spotkanie:
Fulham Londyn: Niemi, Baird, Stefanovic, Bocanegra, Hughes, Volz, Bullard, Davis, Murphy, Davies, Healy, Smertin, Dempsey, Warner, Ki-Hyeon, Stefanovic.
Arsenal Londyn: Almunia, Sagna, Senderos, Gallas, Clichy, Rosicky, Fabregas, Flamini, Hleb, Eduardo, Adebayor, Lehmann, Gilberto, Diaby, J Hoyte, Bendtner, Denilson, Walcott.
Arbiter spotkania: Peter Walton.
BBC.com; własne
Sprawdź aktualne kursy w MyBet.com | Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym
Zobacz także:
Zapowiedź meczu: Manchester City - Arsenal Londyn!własne, SetantaSports / 21.11.2008; 21:05
Benitez: Arsenal nie wypadł z walkiTeamtalk.com / 19.11.2008; 16:45
Video: Trzynasta kolejka Premier LeagueSoccerPulse.com / 18.11.2008; 21:27
Skomentuj artykuł:Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!
Komentarze użytkowników (90):
Eduardo15; użytkownik
komentarzy: 957 newsów: 5
24.01.2008; 13:44
Oglądałem na Canal+. Niezbyt ciekawy mecz w Naszym wykonaniu ;(
Knolek; użytkownik
komentarzy: 1913 newsów: 0
20.01.2008; 00:40
niestety nasi rywale wygrali swoje mecze.. ;/ ;/ im sie chyba nigdy noga nie powinie xD najlepsze wyjscie to pokonac ich w meczach miedzy Arsenalem a nimi (cfc, united)
kedzior; użytkownik
komentarzy: 702 newsów: 1
19.01.2008; 17:43
No i 3:0. Już wygramy na 100%. Oby Manchesterowi źle poszło.
Kubi; użytkownik
komentarzy: 246 newsów: 0
19.01.2008; 17:19
Na jakim kanale oglądacie?? powiedzcie, PROSZĘ !
gunners77; zawieszony
komentarzy: 806 newsów: 0
19.01.2008; 17:04
jest dobrze. my wygrywamy a manU 0:0.
reading tak dalej
reading tak dalej
jibberjabber; redaktor
komentarzy: 483 newsów: 36
19.01.2008; 16:59
Nie zapominajcie w jaki sposób gra Eduardo. Może być niewidoczny cały mecz bi nagle strzelić bramkę. Z Evertonem też był niewidoczny. On tak ma.
zetpek; użytkownik
komentarzy: 1117 newsów: 0
19.01.2008; 16:57
jak narazie jest b.dobrze :) poczekajmy do gwizdka konczacego oba spotkania Arsenalu vs Fulham oraz ManU vs Reading !







































