Wenger: Jesteśmy gotowi do walki o tytuł
28.10.2007; 22:48 / Mikołaj Dusiński
Arsene Wenger zasugerował, że media powinny teraz postrzegać Arsenal jako jednego z faworytów w walce o mistrzostwo.Kanonierzy odrobili dzisiaj jednobramkową stratę na Anfield w meczu z Liverpoolem dzięki bramce Cesca Fabregasa. Arsenal przez cały mecz grał swoją, piękną piłkę i zadziwił wielu obserwatorów. Co więcej drużyna Wengera podtrzymała swoją passę meczów bez porażki.
Teraz trener Arsenalu jest pewien, że jego drużyna może zdobyć tytuł.
"Będziemy próbować, w każdym meczu damy z siebie wszystko, tak jak to było dzisiaj. Ten mecz był ważnym testem, pokazaliśmy dziś wspaniałą jakość gry.", powiedział w wywiadzie dla Sky Sports.
Wenger był zadowolony z remisu, ale zaznaczył że Arsenal miał szansę na wywiezienie 3 punktów.
"Myślę, że ogólnie to był wspaniały mecz. Mieliśmy słaby początek i zostaliśmy szybko ukarani. Byliśmy w tej fazie zbyt nerwowi, a ich silną stroną są stałe fragmenty gry."
"Potem przejęliśmy inicjatywę i walczyliśmy aby nie stracić kolejnego gola i jednocześnie odrobić straty. To pokazuje, że moi gracze są już gotowi do walki o najwyższe cele i łatwo się nie poddajemy."
"Gdy grasz na wyjeździe i do tego przegrywasz jedym golem z drużyną, która dobrze rozgrywa stałe fragmenty gry i kontry, a do końca spotkania pozostało 20 minut to w ciemno wziąłbyś remis, ale my mimo to mogliśmy wygrać."
"Mamy graczy doskonałych technicznie i wiem, że w pewnym momencie meczu ta przewaga się uwidoczni."
Sky Sports
Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym
Zobacz także:
Nasri i jego cele reprezentacyjne SkySports / 05.09.2008; 16:48
Flamini: Nie żałuję swojej decyzjiSkySports / 05.09.2008; 15:32
Arsene Wenger wierzy w zespół Fabio CapelloArsenal.com / 05.09.2008; 13:56
Skomentuj artykuł:Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!
Komentarze użytkowników (4):
fan92; użytkownik
komentarzy: 661 newsów: 0
30.10.2007; 15:18
no cóż. lekki niedosyt jest, ale zawsze lepszy 1 pkt niż nic... mam nadzieję że odbijemy sobie na ManU
gunners77; zawieszony
komentarzy: 806 newsów: 0
29.10.2007; 15:37
szkoda ze nieudało nam sie wygrać z LFC bo po zwyciestwie z nimi wielu juz by było pewnych kto w tym sezonie jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa Angli
Guzik29; użytkownik
komentarzy: 1121 newsów: 0
29.10.2007; 13:04
Ja jestem zadowolony z remisu. Fakt moglismy mecz wygrać, ale nie ma co gdybać. Kolejny raz Kanonierzy pokazali, że są nieobliczalni do samego końca. Pokazali ducha gry jaki w nich drzemie. Kolejny raz Fabregas udowodnił, że jest teraz najlepszym zawodnikiem na wyspach.
Karis7; użytkownik
komentarzy: 1588 newsów: 2
28.10.2007; 23:21
oczekiwałem zwycięstwa ale nie będę narzekał, przecież w zeszłym sezonie na Anfield Road przegraliśmy aż 4-1, widać że jest ogromny postęp, a w rewanżu na Emirates Stadium musimy wygrać!! :D





































