homemailmap
kanonierzy
Goalkick.pl

Wenger: Zostanę przy obecnej polityce transferowej

28.09.2007; 21:41 / Patryk Bielski

-Arsene Wenger wyznał, iż nawet jeśli zarząd wręczy mu ogromną sumę pieniędzy w letnim okienku transferowym, to zostanie on przy obecnej polityce transferowej - kupowania młodych i utalentowanych graczy. Nagromadzenie pieniędzy powstałe w wyniku przenosin na nowy stadion, a także małych wydatków transferowych w ciągu ostatnich sezonów sprawiła, iż szkoleniowiec "Kanonierów" będzie miał do dyspozycji już niedługo blisko 100 milionów funtów.

W angielskich mediach pojawiła się się nawet wiadomość, wg której Arsene odmówił wydania 100 milionów! Dyrektor Arsenalu, Danny Fiszman zapytał podobno Wengera na kogo wydałby 100 milionów funtów, gdyby otrzymał takowe pieniądze na transfery. Odpowiedź Wengera brzmiała: "Wręczyłbym je z powrotem".

Szkoleniowiec "Kanonierów" wyznał na piątkowej konferencji prasowej, że są dwie opcje dla drużyny: Albo klub będzie prosperował i odnosił sukcesy, albo 'umrze' dzięki jego decyzjom - nasz manager cieszy się jednak, że może wziąć na siebie tak dużą odpowiedzialność.

"Powiedziałem tak, ponieważ myślę, że zmarnowałbym całą pracę, na którą poświęciłem ostatnie pięć lat" - powiedział Wenger. "Rozwijasz graczy i zdarza się, że w ostatnich minutach wykładasz 30 milionów funtów na piłkarza, który nie jest koniecznie lepszy, od tych, którymi dysponujesz. Robisz to tylko dlatego, aby inni mówili: 'Och, widziałeś Arsenal? Oni kupił wspaniałego gracza'."

"Kiedy potrzebuję pieniędzy na gracza, przychodzę do zarządu i mówię: 'Słuchajcie, potrzebuję pieniędzy by ściągnąć do drużyny jednego szczególnego zawodnika, który mógłby nam pomóc.' Lecz na dzień dzisiejszy nie widzę takiego gracza."

"Weźmy na przykład Ronaldinho. Może on jeszcze rok temu był najlepszym piłkarzem na świecie. Lecz czy jest nim dzisiaj? Nie. Niektórzy ludzie muszą przyjąć do wiadomości, że piłka nożna jest jak tenis. W marcu możesz być numerem jeden, lecz w listopadzie już dziesiątym w rankingu."

"Musisz ufać swojemu rozsądkowi i uważać na pomyłki. Zawsze powtarzam, że musisz być odprężony i uśmiechnięty, wiedząc, że dysponujesz bombą w prawej ręce , zaś w lewej granatem i one mogą eksplodować na twojej twarzy, jeśli popełnisz błąd."
Arsenal.com

Podyskutuj o tym na forum dyskusyjnym




zobacz aktualności na temat:
oceń tego newsa:
Tylko dla zarejestrowanych i niezablokowanych użytkowników serwisu!


-Zobacz także:
-Gallas chce odwdzięczyć się Wengerowi
Skysports.com / 18.08.2008; 19:23
-Wenger: Absencje czynią nas silniejszymi
Arsenal.com / 18.08.2008; 19:12
-Wenger apeluje do kibiców w sprawie Adebayora
Goal.com / 18.08.2008; 11:37
-Skomentuj artykuł:

Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!

-Komentarze użytkowników (19):
-
TimoQ; użytkownik komentarzy: 554 newsów: 0
30.09.2007; 13:17
jest swietna, trzymaj sie jej!
-
Karis7; użytkownik komentarzy: 1582 newsów: 2
29.09.2007; 21:57
Arsene Wenger zna się na Footballu więc wie co mówi :D
-
fan92; użytkownik komentarzy: 661 newsów: 0
29.09.2007; 17:55
dobrze powiedział. Ronaldinho jest do dupy!!
-
kokoSZKA; zawieszony komentarzy: 60 newsów: 0
29.09.2007; 17:30
i looz
-
Jabkoo; użytkownik komentarzy: 246 newsów: 0
29.09.2007; 16:37
i dobrze...!!!
-
Maniek; użytkownik komentarzy: 111 newsów: 0
29.09.2007; 13:58
no i niech jej nie zmienia bo jest bardzo dobra
-
boBEER; użytkownik komentarzy: 12 newsów: 0
29.09.2007; 13:41
to mi sie podoba najbardziej..to co Wenger robi dla tego klubu..to ze nie kupuje bez opamiętania a stawia na ludzi którym ufa i w których wierzy..szacuneczek
-
iAMjustAgirl; użytkownik komentarzy: 560 newsów: 0
29.09.2007; 09:53
Sonda mówi wyraźnie, że zdecydowana większość kibiców zgadza się z decyzjami Arsena. :)
-
gunners77; zawieszony komentarzy: 806 newsów: 0
29.09.2007; 09:47
za tyle szmalu mozna kupic kake messiego i jeszcze pare superpiłkarzy(oczywicie gorszych od piłkarzy arsenalu)ale oni narazie nieą nam potrzebni bo mamy super skład
-
Henry14; użytkownik komentarzy: 230 newsów: 0
29.09.2007; 09:10
Wenger bardzo dobrze prowadzi swoja polityke transferowa, oby tak dalej
GO GO THE GUNNERS!!!!!!!!!