homemailmap
kanonierzy

Sto lat, Tony!

11.10.2016; 01:00 / Michał Kruczkowski

-Wczoraj swoje 50. urodziny obchodził były zawodnik Kanonierów, Tony Adams. Legenda. Mr Arsenal. Człowiek, który oprócz wielu zwycięskich bojów na murawie pokonał także swojego największego rywala w życiu, czyli alkoholizm. Poza boiskiem może nie zawsze był wzorem do naśladowania, jednak rozegranie ponad 670 meczów z armatką na piersi czyni go żywą legendą klubu z północnego Londynu.

Z okazji jego święta przygotowaliśmy zestawienie kilku cytatów, które dobrze oddają to, jakim piłkarzem był Tony Adams.

"Był kapitanem, inspirującym liderem, człowiekiem, który przeszedł przemianę i jednym z tych piłkarzy, których chcesz mieć u swego boku w trakcie pojedynku." - Alan Smith"On był po prostu genialny. Potrafił nas zmotywować, gdy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Rozgrywanie meczów, mając przed sobą takiego kapitana, było czymś wspaniałym." - David Seaman"Pierwszy raz go zobaczyłem, gdy miał 16 lat i myślę, że nigdy nie widziałem zawodnika, który w tak młodym wieku przewodził innymi na boisku. Wrażenie, jakie na mnie wtedy wywarł, zostało ze mną przez długi czas. Tony miał tak duży wpływ na innych, że był dowódcą zarówno w szatni Arsenalu, jak i reprezentacji Anglii." - Harry Redknapp"Kapitan. Świetny obrońca i lider. Był wielką inspiracją i był w stanie wydobyć wszystko, co najlepsze od swoich kolegów z drużyny. Znakomity w powietrzu i niezły w grze po ziemi. Z nim defensywa zawsze była zorganizowana." - Ian Wright
"Myślę, że technika Tony'ego była wyborna. Większość ludzi nie zdawała sobie sprawy, że był też szybki, szczególnie na długie dystanse. Dzięki temu świetnie sobie radził w sytuacjach jeden na jednego. Tony zawsze chciał wygrywać i ciągnął wszystkich za sobą do zwycięstwa." - Martin Keown"Przez te wszystkie lata stoczyliśmy wiele pojedynków, z których obaj wychodziliśmy z ranami na głowach, ale po każdym meczu ściskaliśmy sobie dłonie. Szanowałem go i zdawałem sobie sprawę, jak dobrym i trudnym do przejścia był obrońcą." - Alan Shearer"Jeśli mam być szczery, to myślę, że Tony Adams był piłkarzem Manchesteru w koszulce Arsenalu. Uważałem, że idealnie pasowałby do stylu United. Starałem się go zakontraktować, gdy miał 19 lat i grał jeszcze dla drużyny rezerw, jednak nie miałem na to szans. Tony jest świetnym przykładem tego, jak daleko można zajść w piłce, gdy ma się wewnętrzną determinację i chęć odnoszenia sukcesów." - Sir Alex Ferguson"Profesor gry defensywnej." - Arsene WengerSam Adams zasłynął z niektórych zdań, które niegdyś wypowiedział. Widać w nich jego mentalność zwycięzcy, a także wielką miłość, którą darzył Arsenal. I właśnie za tę miłość do naszego klubu, za te 22 lata w północnym Londynie i za 13 zdobytych trofeów, dziękujemy Ci Tony i życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji 50. urodzin!

"Podpiszę każdy kontrakt, jaki zaoferuje mi Arsenal, bez czytania go"

"Według mnie ci, którzy mówią, że ważne jest samo branie udziału w czymś, a nie wygrywanie, są w błędzie. Jest dokładnie na odwrót"

"Arsenal to mój klub i gdy tylko będę miał okazję i będę potrzebny, to z przyjemnością służę pomocą. Jeśli będzie taka potrzeba, to mogę tam robić nawet herbatę!"

"Graj dla klubu, którego herb masz z przodu koszulki, a zapamiętają nazwisko, które nosisz na plecach"


- Tony Adams
zobacz aktualności na temat:

-Zobacz także:
-Tony Adams trenerem Granady
BBC / 10.04.2017; 17:34
-Recenzja: Tony Adams. Uzależniony
/ 06.09.2016; 16:27
-Fragment książki "Tony Adams. Uzależniony"
/ 31.08.2016; 14:20
-Skomentuj artykuł:

Tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu!

-Komentarze użytkowników (5):
-
polandblood; użytkownik komentarzy: 8154 newsów: 1
11.10.2016; 21:57
Mr. Arsenal. Największy z największych.
-
Sztofort; użytkownik komentarzy: 1935 newsów: 0
11.10.2016; 10:43
Prawdziwa legenda klubu i wiekszej chyba sie nie doczekamy. :) Tylko Arsenal i na zawsze Arsenal. Cos pieknego
-
fabregas1987; zawieszony komentarzy: 18454 newsów: 0
11.10.2016; 10:05
Ostatni cytat Adamsa szczególnie przypadł mi do gustu, wielki człowiek i zawodnik. Sto lat Tony !!!
-
dudekns; użytkownik komentarzy: 3789 newsów: 0
11.10.2016; 08:51
"Profesor gry defensywnej." - Arsene Wenger. Odpowiedź krótko, zwięźle i na temat.
-
rayuuuu; użytkownik komentarzy: 3069 newsów: 0
11.10.2016; 01:49
"Graj dla klubu, którego herb masz z przodu koszulki, a zapamiętają nazwisko, które nosisz na plecach"

To zdanie jest genialne!strona główna|regulamin serwisu|reklama|współpraca|kontakt|polityka plików cookies
Copyright © 2006-2017 by Kanonierzy.com   All Rights Reserved