homemailmap
kanonierzy

Muzeum Arsenalu

Widowiskowe muzeum Arsenalu obecnie jest otwarte w Northern Triangle, które należy do kompleksu budynków Emirates Stadium. Zwolennicy "Kanonierów" mogą podziwiać w nim przeróżne wystawy, zawierające buty Michaela Thomasa z meczu na Anfield 89-tego roku, czy także koszulkę Charliego George z finału Pucharu Anglii w 1971 roku. Niedawno wystawa powiększyła się o wiele cennym pamiątek, darowanych przez byłych graczy "The Gunners". Wśród nich znajdują się takie rzeczy jak koszulki noszone przez strzelców bramek, Jona Sammelsa i Alana Smitha, w finale pucharu Fairs Cup w 1970 roku, a także medale, koszulki ze zwycięstwa w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1994. Po za tym można zobaczyć także czapki należące niegdyś do Davida O’Leary'ego, Lee Dixona, Briana Marwooda i wiele innych ciekawych eksponatów. W ekspozycji można zobaczyć także replikę trofeum FA Premier League z sezonu 2003/2004, kiedy drużyna Arsenalu była niepokonana w tych rozgrywkach.

"Arsenal Football Club ma cudowną historię, która sięga czasów gry na Woolwich, Highbury, aż po teraz, na Emirates Stadium. Muzeum oferuje szansę zobaczenia na własne oczy pamiątek uprzejmie darowanych przez byłych graczy klubu, którzy na zawsze pozostaną w pamięci kibiców Arsenalu" - mówi historyk klubu, Iain Cook. W muzeum można zobaczyć także "Teatr legend" i mnóstwo pamiątek związanych z sezonem "The Invincibles" (2003/2004), duchem walki Arsenalu i stadionem Highbury. Oprócz tego można przeczytać o managerach, z którymi "Kanonierzy" święcili triumfy w lidze.

W uroczystości otwarcia muzeum, które odbyło się 12 października 2006 roku uczestniczyły takie osobistości jak Kenny Sansom, John Radford i Paul Davis, którzy wraz z Bobem Wilsonem, Charliem Georgem, Sammym Nelsonem i Perrym Grovesem oprowadzali odwiedzających po muzeum w ramach "Podróży legend".

Bilety: Bilety do muzeum można zakupić w każdym oficjalnym sklepie Arsenalu, przy podróży po Emirates Stadium lub dzwoniąc na podany numer telefonu: 020 7 704 4504. Opłata za bilet wynosi 6 funtów (3 w przypadku ulgowego).

Terminy, w których muzeum jest dostępne dla zwiedzających:
Od poniedziałku do piątku - od godziny 11-stej do 19-stej (ostatnie wejście jest możliwe do godziny 18-stej)
W soboty - od godziny 12-stej do 19-stej (ostatnie wejście jest możliwe do godziny 18-stej)
W niedziele - od godziny 11-stej do 18-stej (ostatnie wejście jest możliwe do godziny 17-stej)
W dni meczów - od godziny 11-stej do ostatnich 30-stu minut przez rozpoczęciem spotkania. Po meczu muzeum jest nieczynne.
strona główna|regulamin serwisu|reklama|współpraca|kontakt|polityka plików cookies
Copyright © 2006-2017 by Kanonierzy.com   All Rights Reserved